اندر حکایت همه آن‌چه فیس‌بوک نامیده می‌شود

در مورد سایت فیس بوک بایستی همگی اگاه باشند که اصلا چرا فیس بوک ایجاد شد یا چطوری ایجاد شده !!؟
هدف از این تشکیلات چیه و ... ؟

داستان فیس بوک از دانشگاه هاروارد شروع شد. همانجایی که روانشناسی می خواند. زاکربرگ در خوابگاه دانشگاه هاروارد در4 فوریه سال 2004 برای گذران ا.قات فراغت خود و نوعی سرگرمی! سایت فیس بوک را در ابتدا برای دانشجویان دانشگاه هاروارد راه انداخت.
در ابتدا دو تصویر از دانشجویان پسر و دو تصویر از دانشجویان دختر را در آن قرار داد. ویزیتورها باید خوشتیپ ترین را انتخاب می کردند که طبق رای ها رتبه بندی می شدند.
در سال 2006عضویت در این سایت آزاد شد و همه افراد می توانستند یک پروفایل شخصی در فیس بوک برای خودشان داشته باشند.
طبق آماری که در سال 2008 منتشر شد، فیس بوک پرمخاطب ترین شبکه اجتماعی دنیاست.

دریک مصاحبه در سال 2007 وی دلیل خودش را توضیح داد:« این بخاطر پول زیاد نیست،مهم ترین چیز برای من و همکارانم این است که ما یک روند اطلاعاتی باز و آشکار را برای مردم ایجاد کردیم و فقط داشتن شرکت رسانه ای برای من جذاب نیست.»

فیس بوک هم اکنون تشکیلات اداری پیشرفته ای در ایالت کالیفرنیا دارد و تعداد اعضایش حالا دیگر از مرز 500 میلیون نفر هم گذشته است.
فیس بوک، یک شبکه اجتماعی عمومی است که عضویت در آن نیاز به داشتن یک تخصص یا تعلق به یک قشر خاص ندارد.

کشور انگلستان اخیراً اعلام کرد وقوع جرائم فیس بوکی در این کشور، ۶۴۳ درصد افزایش پیدا کرده است و چندین نفر هم در رابطه با این جرائم دستگیر شده اند.
بعضی کشورها مثل روسیه و چین از همه گیر شدن توجه به شبکه های اجتماعی ای مثل فیس بوک که پایگاهشان در کشور امریکاست، ابراز نگرانی کرده اند و با تقویت کردن شبکه های اجتماعی بومی سعی کرده اند مردم کشورشان را از شبکه های اجتماعی غیربومی دور نگه دارند. حتی اخیراً شنیده شد فیس بوک در کشور ترکیه فی*ل*تر شده است.

البته این تشکیلات در زمینه ی سیاست نیز بیکار ننشسته و برای پیشرفت هر چه بیشتر خود :

فیس بوک به کمک رژیم اسراییل آمد

اکونیوز: سخنگوی ارتش اسرائیل اعلام کرد: به‎کمک فیس‎بوک و دیگر شبکه‌های اجتماعی اقدام به شناسایی و دستگیری سربازان فراری کرده است. به گزارش خبرگزاری اقتصادی ایران(econews.ir)، ارتش اسرائیل اعلام کرد که توانسته است با رصد شبکههای اجتماعی صدها زن را که از شرکت در ارتش سرپیچی کرده بودند، شناسایی و دستگیر کند. سخنگوی ارتش اسرائیل در ادامه افزود: ما با کمک شرکت های خصوص بازجویی برای شناسایی زنانی که به دروغ از خدمت سربازی خودداری کرده بودند، اقدام به ارسال دعوتنامه برای شرکت در جشن های مخصوص کردیم و زنانی را که آنها را قبول میکردند، دستگیر میکردیم. وی خاطرنشان کرد: فیسبوک بسیار پرطرفدار شده و به راحتی می توان به این پی برد که جوانان در چه شرایطی به سر می برند. شایان ذکر است خدمت سربازی در ارتش اسرائیل برای مردان و زنان اجباری است به طوری که مردان 3 سال و زنان 2 سال باید خدمت کنند.

تخلیه اطلاعاتی نظامیان اسرائیل از طریق فیس بوک

در پی آشنایی تعداد زیادی از نظامیان اسرائیلی با یک زن در پایگاه اینترنتی "فیس بوک "، این زن توانسته به اطلاعات سری که در دست این افراد بوده است، دست یابد. این اقدام با استفاده از یک نام اسرائیلی و تصویری از یک زن زیبا درباره 200 تن از نظامیان عالیرتبه اسرائیل صورت گرفته است. یک هفته‌نامه آلمانی نوشت که 200 نظامی صهیونیست در پی آشنایی با یک زن در پایگاه اینترنتی فیس بوک، اطلاعات نظامی محرمانه را افشا کرده‌اند. به گزارش فارس به نقل از "اشپیگل "، در پی آشنایی تعداد زیادی از نظامیان اسرائیلی با یک زن در پایگاه اینترنتی "فیس بوک "، این زن توانسته به اطلاعات سری که در دست این افراد بوده است، دست یابد. بر اساس این گزارش، این اقدام با استفاده از یک نام اسرائیلی و تصویری از یک زن زیبا درباره 200 تن از نظامیان عالیرتبه اسرائیل صورت گرفته است. این نشریه آلمانی در عین حال به نقل از پایگاه خبری اسرائیلی "مای سی " مدعی شد که احتمالا نیروی مقاومت حزب‌الله در این مورد دست داشته اند. این خبر در حالی منتشر می شود که نیروهای اسرائیلی در اواخر ماه آوریل از فیس بوک و شبکه "توییتر " برای جاسوسی در نواحی تحت کنترل فلسطینیان در باریکه غزه استفاده کرده بودند.
همچنین هفته گذشته در آمریکا یک دختر لبنانی به عنوان ملکه زیبایی آن کشور معرفی شد که به تعبیر برخی از جمله شبکه بی.بی.سی این انتخاب دارای مفهوم و پیامهای متعددی است.
<< منتشر شده در اواخر اردیبهشت 1389>>

فیس بوک در اختیار تیم تبلیغاتی اوباما

باراک اوباما برای پیروزی در انتخابات 2012 دست به دامن شبکه اجتماعی فیس بوک شد. به گزارش خبرگزاری شبستان، مارک زوکربرگ، مدیر شبکه اجتماعی فیس بوک به درخواست کمک اوباما برای پیروزی در انتخابات 2012 پاسخ مثبت داد و به این ترتیب فعالیت های اجتماعی این شبکه به تبلیغات سیاسی تغییر شکل داد. آغاز این همکاری از ماهها پیش در یک ضیافت شام مفصل در کاخ سفید برای مدیر شبکه فیس بوک و همکارانش ترتیب داده شد. به این ترتیب گسترده ترین شبکه اجتماعی با بیشترین اعضا از سرار کشور به تبلیغ درباره برنامه های آتی اوباما می پردازد. شبکه فیس بوک با پخش ویدئوهای ضبط شده از اوباما و زوکربرگ در کنار هم تبلیغات گسترده خود را آغاز کرده است. پخش این برنامه ها رقبای اوباما را سخت در تکاپو قرار داده است تا به دنبال راههای مشابه برای تبلیغات خود باشند. به گزارش روزنامه فرانسه زبان لوموند، داو لوینتهال، سخنگوی مرکز ریسپانسیو پالیتیک،سازمان ناظر بر اعمال لابی در واشنگتن برآورد کرد: این اقدام به این معنا است که فیس بوک نقش سیاسی ای را در کاخ سفید به عهده گرفته است. شبکه فیس بوک انتظار دارد باراک اوباما با دفاع در سطح بین المللی از آن راه فعالیت های اجتماعی و سیاسی را برای این شبکه هموار کند.

سایت فیس بوک توسط مارک زوکربرگ که متولد سال ۱۹۸۴ میلادی است تاسیس شد.

طبق فیلم The Social Network که سرگذشت مارک زوگر برگ است، سایت فیس بوک در ابتدا با عنوان face mash با اهداف انتخاب افراد مختلف مدرسه و کالج برای داشتن رابطه ی جنسی با هم راه اندازی شد.

این سایت در ابتدا فقط طرح پایان نامه ی زوکربرگ بود که پس از افتتاح آن مشاهده شد که در ساعات اولیه ی فعالیت خود با بازدید شگرفی روبه رو شده است. لذا تصمیم گرفته شد که این سایت را تبدیل به یک شبکه ی اجتماعی بین المللی کند.

و این اتفاق افتاد. حال مارک زوکربرگ جوانترین بیلیونر جهان است.

هم اکنون سایت فیس بوک یکی از پر بازدیدترین سایتهای جهان گشته به طوری که در هر لحظه از شبانه روز وارد سایت شوید خواهید دید که از ۱میلیون تا ده میلیون نفر آن لحظه آنلاین هستند!

همچنین سایت فیس بوک دارای یکی از قدرتمند ترین سرور های دنیاست. سرور سایت فیس بوک به تنهایی چندین برابر سرور پارس آنلاین (که تقریبا اینترنت کل ایران را تامین میکند) است!


اما با کمی تدبر و تامل در اصل و نسب مارک زوکربرگ و زندگینامه ی وی میتوان فهمید که این یهودی زاده ای که جزو ۵۰ نفر برتر منکر خداوند است. همچنین او به سربازان اسرائیلی قول داده که برای کشتن هر فلسطینی ، از شرکت فیس بوک سکه ی طلا خواهند گرفت ، مطمئنا از سایت فیس بوک به مقاصد دیگری خواهد رسید.

پس از بررسی های مکرر به این نتیجه رسیدیم که سایت فیس بوک بدون شک برای سرویس های امنیتی و دولتی کار میکند.

فرضیه ی سرویس های امنیتی را میتوان از اظهارات اشخاصی که بابت گرفتن اطلاعات از اشخاص در سایت پول میگرفتند، فهمید. این اظهارات در کلیپ ضمیمه هست. همچنین در این کلیپ یکی از مدیران سایت فیس بوک میگوید که شما هر مطلبی روی سایت فیس بوک بزنید و بعدا به هر دلیلی آن را پاک کنید، آن فایل فقط از دید عمومی پاک میشود، و در سرور سایت بایگانی میشود.

در مورد دولتمردان نیز میتوان از قدردانی های بی وقفه ی سیاستمداران کشورهای توسعه یافته فهمید، چراکه اوباما موفقیت خود در انتخابات را مدیون سایت فیس بوک و مارک زوکربرگ دانست. شما میتوانید صحبت های اوباما در مورد فیس بوک را در کلیپ ضمیمه شده تماشا کنید.

فیس بوک و اسلام

دانشگاه الازهر مصر صراحتا استفاده از فیس بوک را حرام کرده است:

[تصویر: face-alazhar.jpg]

در ایران هم که سایت فیس بوک غیرقابل دسترسی است.

البته امروزه نرم افزارهای خاصی طراحی شده اند که با استفاده از آنها میتوان به راحتی وارد سایت فیس بوک و دیگر شبکه های اجتماعی اینترنتی شد.

این را مطمئن باشید که ورود ما به سایت فیس بوک بدون شک برابر با گلوله ای در سینه ی مردم فلسطین و عراق است.حال انتخاب با شماست.
------------------------------------------------------------------------------------------
پی نوشت: کلیپ این مقاله به صورت تصویری با ارائه دلائل و مدارک و کلیپ اظهارات اوباما و جاسوسی های فیس بوک .

/ 2 نظر / 4 بازدید
نویسنده

سلام شازده کوچولو وبلاگ پرمحتواست اگه از تصاویر استفاده کنی ویکم درشت تر و بافاصله تربنویسی محشرمی شه من باافتخار لینکتون کردم خوشحال میشم شما هم منو لینک کنید ومنتظر نظرات گهربار شماهستم