15 راهکار برای بهبود و افزایش طول عمر باتری آیفون

 ۱- خاموش کردن ویژگی Auto Brightness


Go to Settings > Brightness & Wallpaper
پیشنهاد ما شما ۱۰ تا ۲۵ درصد است . تا عمر باطری شما افزایش پیدا کند.

۲ - Disable system Location services

سرویس مکان یابی آیفون یا GPS که روشن بودن آن شروع به نقل و انتقال سیگنال با استگاه مورد نظر می‌کند که همین رفت و برگشت امواج باعث کاهش عمر باتری و مصرف شارژ بی رویه ی باتری می‌شود . در صورت که به آن نیاز ندارید این سرویس را از طریق تنظیمات زیر غیر فعال کنید:

Go to Settings > Privacy > Location Services

۳ - Disable push email

با غیرفعال کردن قابلیت push می توان عمر باتری آیفون شما را زیاد کند . با فعال بودن این ویژگی ایمیل ها به صورت خودکار دانلود می شود و می توان آن ها را بر روی آیفون خود ببینید . همین ویژگی باعث می شود تا عمر باتری شما کم شود . برای غیرفعال کردن آن به تنظیمات زیر بروید:

Go to Settings > Mail, Contacts, Calendar > under Fetch New Data set Push to Off

۴ - غیرفعال کردن Disable Wi-Fi, Bluetooth

اگر به وای فای و یا بلوتوث نیاز ندارید ، بهتر است که آنها را غیرفعال کرده تا عمر باتری آیفون شما ببخود هدر نرود.

Go to Settings > Wi-Fi > set to Off        و        Settings > Bluetooth > set this to Off   

۵ - خاموش کردن Ask to Join Networks

زمان جست و جو ی شبکه وای فای می توانید با خاموش کردن Ask to Join Networks به عمر باتری خود کمک کنید.

Go to Settings > Wi-Fi > and set to On

۶- غیرفعال کردن unnecessary push notifications


برنامه هایی که لازم ندارید که از طریق اطلاع رسانی کند آن را غیر فعال کنید که اطلاع رسانی همزمان چندین برنامه دشمن بد باتری می باشد.

Settings > Notifications

۷ - کم کردن مدت زمان قفل خودکار - auto-lock

هر چی زمان برای قفل خودکار کمتر باشد در بازدهی باتری هم تاثیر خواهد داشت . بهتر است بی دلیل صفحه نمایش را روشن نگذارید تا باتری کم شود برای تنظیم مدت زمان قفل خودکار به روش زیر عمل کنید:

Go to Settings > General > Auto-Lock > set this to 1 Minute or 2 Minutes

 ۸ - غیرفعال کردن ویبره - Disable vibrations

عامل مهمی که تاثیر به سزایی بر روی باتری دستگاه دارد روشن بودن ویبره است . بهتر است آن را غیر غعال کنید.

Go to Settings > Sounds and select whether

۹ - غیرفعال کردن  اتصالات 4G و LTE

شبکه نسل چهار به دلیل سرعت زیاد خود برای نقل و انتقال دیتا نسبت به نسل سوم باطری زیادتری مصرف می کند . اتصال LTE  برای تخلیه هر چه زودتر باطری کمک بسیار به دستگاه می کند و اپ هایی که با پهنای باند وسیع ارتباط دارند باطری را نابود می کنند! برای طور عمر باتری بیشتر هرچه سریع تر در صورتی که این از قابلیت استفاده نمی کنید آن را غیر فعال کنید.

Go to Settings > General > Cellular > Set Enable 4G (or Enable LTE) to Off

 10- بستن اپ هایی که باز هستند

برای بستن کامل اپ ها و جلوگیری از اشغال رم دستگاه به روش زیر عمل کنید:

هنگامی که گوشی قفل نیست دوبار بر روی دکمه هوم بزنید و چند ثانیه دست خود را بر روی اپ مورد نظر نگه دارید و بعد بر روی دایره قرمز رنگ کلیک کنید تا اپ ها به طور کامل بسته شوند.

۱۱ - نصب برنامه ای مخصوص جهت نظارت مصرف باتری

با نصب برنامه بهینه سازی مصرف انرژی نیز می توانید برخی از ویژگی‌های گفته شده را غیرفعال کرده تا عمر باتری افزایش پیدا کند . یکی از این اپ‌ های معروف Battery Doctor‌ است که با نصب آن می‌ توانید عمر باتری خود را افزایش دهید.

 ۱۲ - قرار دادن آیفون در محل مناسب

مطمئن شوید که جایی که آیفون خود را قرار می دهید ، باتری خور نباش د. همچنین نباید در محل بسیار سرد و یا بسیار گرم قرار دهید. آیفون مولد حرارت است البته به تناسب میزان و زمان استفاده و بنابراین نگه داشتن آیفون روی درجه حرارت مناسب روی عمر باتری ، تاثیر گذار خواهد بود. گفته می شود نگهداشتن آیفون در کیف بهتر از جیب کت و شلوار است و باتری کمتری خورده می شود . (البته مواظب صفحه اسکرین و خش افتادن روی آن باشید.)

 ۱۳ - بروز رسانی iOS برای رفع باگ ها

 ۱۴ - گوشی خود را کمتر بردارید!

به جای اینکه هر چند دقیقه یک بار گوشی خود را برداشته و بی دلیل تماس ها و ایمیل های دریافتی را چک کنید آیفون خود را گوشه ای رها کنید تا عمر باتری آن حفظ شود و باعث اتلاف انرژی نگردد . قرار دادن گوشی در حالت خواب و بیداری هر چند دقیقه یک بار عمر باتری را کم می کند.

 ۱۵ - خرید  External Battery

 

 

اگر همه راه‌ها را رفتید و جواب نگرفته اید ، بهتر است که یک باتری اضافه خریداری نمایید! باتری اضافه به شما کمک بسیاری می کند.کیس‌ هایی نیز در بازار وجود دارد که بدین منظور تولید شده اند و با باتری اضافه خود می توانند عمر باتری آیفون شما را ارتقا دهد.

/ 0 نظر / 3 بازدید