بلاگ رولینگ چیست ؟

خوبیه این سایت اینه که به کمکش دیگه لازم نیست برای اضافه کردن هر لینکی تو قالب وبلاگمون دست ببریم و فقط کافیه لینک رو به اشتراکمون تو Blogrolling اضافه کنیم و اون خودش همه کارها رو انجام میده.
یکی دیگه از خوبیهای این سیستم اینه که میتونیم لینکهامون رو به صورت تصادفی نشون بدیم که احیانا باعث رنجش کسی نشیم.
یکی از تنظیمات این سایت اینه که میتونیم کاری کنیم که لینکها بر اساس ترتیب به روز شدنشون مرتب بشن و وبلاگهای که مطلب جدید دارن با به علامت مشخص بشن.

بعد از اینکه ثبت نام کردید وارد بخش New Blogrolling بشید و آدرس و عنوان وبلاگتون رو اونجا وارد کنید. بعد یه صفحه میآید که اونجا میتونید لینکها رو مدیریت کنید. بخش Add Links برای اضافه کردن لینک جدید هست. تو این قسمت دقت کنید که موقع اضافه کردن لینکهایی که عنوان فارسی دارن، Encoding صفحه Unicode باشه
(view>encoding>Unicode utf-8).

برای گرفتن کدی که باید به قالب وبلاگ اضافه کنید به بخش Get code برید و کد داخل جعبه متن javaScript رو کپی کنید.
تو بخش Preferences میتونید طریقه نمایش لینکها رو مشخص کنید. بخش Order by تو این صفحه طریقه مرتب شدن لینکها رو تعیین میکنه. برای اینکه لینکها به ترتیب به روز شدن مرتب بشن Recent رو انتخاب کنید.
بخش Recently Updated نحوه نمایش لینکهای وبلاگهای به روز شده رو تعیین میکنه. لیست این قسمت تعیین میکنه که چه وبلاگهایی به روز شده در نظر گرفته بشن. (وبلاگهایی که از زمان تعیین شده به بعد به روز شده باشن به روز شده محسوب خواهند شد). جعبهای متن Prepend to recently updated link و Append to recently updated link علامتهایی رو که نشون دهنده وبلاگهای به روز شده هستن رو تعیین میکنند. تو این قسمت میتونید مثلا علامت ستاره رو وارد کنید. یا مثلا میتونید مثل هودر لینک یه دونه تصویر کوچیک رو اونجا بنویسید.
البته اون وبلاگهایی که بهشون لینک دادید باید به نحوی به سایتهایی که وبلاگهای به روز شده رو مشخص میکنن اطلاع داده باشن که وبلاگها شون به روز شده.

/ 0 نظر / 3 بازدید