استفاده از USB Drive برای نصب ویندوز 7

به یاد داشته باشید که اگر disk را اشتباه انتخاب کنید، ممکن است به جای فرمت کردن Flash Memory، یکی از ‌هارددیسک‌هایتان را فرمت کنید! (Disk را با Drive اشتباه نگیرید!)

4 . با دستور select disk x، دیسک مورد نظرتان را انتخاب کنید. به جای x، شماره دیسک مورد نظرتان را وارد کنید.

5. دستور clean را اجرا کنید و پس از آن از طریق دستور create partition primary یک primary partition روی فلش مموری‌تان ایجاد کنید.

 6. دستور format fs=fat32 quick، درایو ایجاد شده را با فایل سیستم fat32 فرمت می‌کند. اگر quick را در انتهای دستور قرار ندهید، سرعت format کم می‌شود!

پس از آن، دستور active را اجرا کنید و سپس با دستور exit از محیط Diskpart خارج شوید.

7. اکنون Flash Memory شما bootable شده است؛ تمامی ‌فایل‌های موجود روی DVD ویندوز 7 را در آن کپی کنید.

8. برای boot شدن سیستم از طریق USB Drive، تنظیمات مربوطه را در BIOS انجام دهید. از نصب ویندوز 7 با سرعت بیشتر لذت ببرید!

این ساده ترین روش برای ایجاد یک bootable USB drive برای نصب ویندوز 7 است. اگر کمی در اینترنت جستجو کنید، ابزارهایی نیز برای این کار پیدا خواهید کرد. نرم افزارهایی که با چند کلیک یک فلش bootable به شما تحویل می دهند. اما می توانید مطمئن باشید که روش پیش گفته، یکی از ساده ترین و مطمئن ترین راه های ایجاد منبع نصب ویندوز 7 است. اگر به دنبال استفاده از ویندوزهای شخصی سازی شده یا نصب اتوماتیک ویندوز 7 در محیط های کوچک با چند کامپیوتر هستید و امکان استفاده از Network share یا WDS را به عنوان منبع نصب ندارید، به دلیل سادگی انتقال و حذف فایل از روی یک فلش، بهتر است که به جای استفاده از DVD، از یک فلش مموری برای نصب ویندوز استفاده کنید چراکه به سادگی می توانید فایل های ایمیج را حذف و اضافه کنید، درایورها را بر روی فلش قرار دهید، فایل های autounattend.xml را برای نصب اتوماتیک بر روی فلش کپی کنید

/ 0 نظر / 4 بازدید